obr: Výborný vstup do  novej sezóny

Výborný vstup do novej sezóny

                                        Začala nová sezóna

  Žiarskí atléti zažívajú výborný vstup do nového roka. Darilo sa im už v prvých dvoch týždňoch a ďalšie výborné výsledky pridali aj v druhej polovici januára.

  Bieliková a Hríň deklasovali konkurenciu... Predposledný januárový víkend patril v Banskej Bystrici špecializovanému podujatiu Jumperia, na ktorom naši atléti v súťažili v skokanských disciplínach.  Najvýraznejší výsledok zaznamenala staršia žiačka Natália Bieliková, ktorá v skoku do diaľky deklasovala konkurentky, keď dosiahla výkon 514 cm a zvíťazila s priepastným náskokom 42 cm. Dominancia Natálky je ešte pozoruhodnejšia v tom, že štartovala v početnej 23-člennej konkurencii atlétok z celého Slovenska. Navyše, viaceré zo súperiek boli staršie ako žiarská športovkyňa.

  Natália potvrdila svoju všestrannosť aj v skoku do výšky, kde skončila desiata. V rovnakej súťaži skončila Aydin Dajana Mary na piatom mieste, keď dosiahla rovnaký výkon ako víťazka – 150 cm, v jej neprospech však hovoril väčší počet neplatných pokusov.

  V skoku do diaľky sa darilo aj chlapcom. Adam Hríň skokom dlhým 664 cm presvedčivo vyhral súťaž juniorov, Aurel Lipták bol medzi dorastencami piaty.

  Rovnaký výsledok dosiahol Aurel Lipták aj v behu na 60m, kde má jeho výkon 7,83 sek. a spomínané piate miesto veľkú cenu, keďže súťaž prebiehala v početnej a silnej konkurencii.

  Na 60-ke boli výborné aj dorastenky Karolína Holeková a Radka Môcová, ktoré skončili v druhom behu na druhom a treťom mieste s výkonmi  8,19 a  8,22 sek.

  Svoje trénerské a manažérske povinnosti si spestril v najkratšom šprinte aj tréner Adam Pajunk, ktorý skončil medzi mužmi na siedmom mieste.

  Bezprostredne po Jumperii sa žiarske atlétky predstavili aj v súťaži vo vrhu guľou.  Ema Ijeoma Okoyeocha skončila tretia výkonom 8,89.  Natália Bieliková a Viktória Futáková skončili tesne za ňou. Obe hodili zhodne 8,45 m.  Lucia Bartfayová skončila medzi juniorkami druhá.

          Výborné výsledky v medzinárodnej konkurencii

  O týždeň neskôr (25. januára) žiarski atléti štartovali v Bratislave na podujatí Olympijské nádeje V4 a skvele si počínali aj v medzinárodnej konkurencii.

  Vynikajúco nás opäť reprezentovala  staršia žiačka Natália Bieliková, ktorá v dramatickej súťaži diaľkárok skončila tretia. Pri výkone 520 cm ju od druhého miesta delil centimeter, na víťazstvo jej chýbali dva centimetre.

  Výborné výsledky dosiahli aj dorastenky v behu na 60 metrov. Karolína Holeková bola jednou zo štyroch slovenských dorasteniek, ktoré štartovali v prvom, teda najkvalitnejšom zo siedmich behov, kde skončila ôsma.  V druhom behu štartovala Radka Môcová a svoj beh presvedčivo vyhrala. Jej výkon 8,08 sek. bol štvrtý najkvalitnejší v 43-člennej medzinárodnej konkurencii.

  Medzi dorastencami bežal výborne Matej Hudec, ktorý obsadil v behu na 500 metrov tretie miesto. Vladimír Macko  skončil v druhom behu na 1500 metrov štvrtý.

  V rovnaký deň štartovala v Bratislave aj Ema Černajová, ktorá na dorasteneckých majstrovstvách Slovenska siahala na životný výsledok. V závere súťaže sa nachádzala na vynikajúcom šiestom mieste, no po chybnom pokyne od rozhodcov opustila trať jedno kolo pred koncom, čo pravidlá nedovoľujú.

                                                                                                Peter Kováč

 

 Novinky

Výborný vstup do novej sezóny

                                ...

Bronz z majstrovstiev Slovenska v športovej chôdzi v BB

                 Bronz z majstrovstiev Slovenska v športovej chôdzi    ...

Super výsledok Natálie Bielikovej na M-SR 2019

                                ...

Adam Hriň so zlatou medailou z M-Slovenska dorastencov

                        Atlét  Adam Hriň so ...

Trojnásobný majster Slovenska je z atletického klubu

 V Dubnici nad Váhom sa v dňoch  30.6.-1.7.2018 konali majstrovstvá Slovenska juniorov v ľahkej atletike. Na tomto podujatí reprezentoval ...

ATLETICKÝ KLUB –MŠK, Žiar nad Hronom má striebro z "MICHIGANU".

      V sobotu 30.júna sa v Michalovciach ("Michigane, ako hutorili koňare") konali Majstrovstvá Slovenka ...

Natália Bieliková v Lowiczi novým osobákom

Naša skvelá atlétka   z AK MŠK, Žiar nad Hronom a skokanka do diaľky Natália Bieliková reprezentovala Slovensko  v skoku ...

Žiarska atletika má majstra Slovenska

                   Žiarski atléti majú majstra Slovenska     Počas ...

Reprezentanti Slovenska v atletike

Atletický klub MŠK, Žiar nad Hronom, má s v súčasnej dobe troch reprezentantov Slovenska, ktorých trénuje tréner M.Rybársky. ...

Viac noviniek