Trojnásobný majster Slovenska je z atletického klubu

05.07.2018 19:12:50

V Dubnici nad Váhom sa v dňoch  30.6.-1.7.2018 konali majstrovstvá Slovenska juniorov v ľahkej atletike. Na tomto podujatí reprezentoval Atletický klub –MŠK, Žiar nad Hronom dorastenec Adam Hriň v trojskoku. Adam šiel do pretekov s osobným výkonom 13,89m, ktorý si urobil na majstrovstvách Slovenska dorastencov. Sériu začal výkonom 13,48m  a do finále sa prebojoval pokusom 13,79m. Vo finále si v poslednom 6.pokuse vytvoril fantastický osobný rekord 14,10m,ktorým zvíťazil a zaslúžene získal titul majstra Slovenska.

Nakoľko atletická disciplína trojskok sa môže závodne skákať až od dorasteneckého veku, zaradili sme ju v tomto roku ako doplnkovú disciplínu popri skoku do diaľky.( v skoku do diaľky patrí momentálne Adamovi 2. miesto v celoslovenských atletických tabuľkách dorastencov). Premiéru v trojskoku mal Adam vo Februári  na majstrovstvách SsAZ v bratislavskej hale, kde vyhral výkonom 12,62m. O dva týždne na to na majstrovstvách Slovenska dorastencov zvíťazil v trojskoku výkonom 13,09m. Na majstrovstvách Slovenska vonku na dráhe v Banskej Bystrici, ktoré sa konali 23.6-24.6.2018 a boli zároveň aj posledným kvalifikačným podujatím pre dorastencov splniť limit na ME –U18,snažili sme sa zlepšiť osobný výkon v skoku do diaľky 685cm na limit 690cm. Žiaľ snaha  a motivácia bola veľká  čo nás stálo 4 prešľapy a celkovo to Adamovi vznieslo 2.miesto na M-SR. Na druhý deň v nedeľu si Adam urobil  perfektný osobák 13,89m a stal sa majstrom SR.

Momentálne je Adam v štatistických tabuľkách Slovenska suverénne na 1. mieste, ako dorastenec jediný s výkonom nad 14m.

Atletický sezóna ešte pre Adama nekončí ešte ho čakajú počas prázdnin  M-SR dospelých, kde by sme sa chceli pokúsiť bez prešľapu skočiť diaľku cez 7m  a dve kolá ligy dospelýcj, kde hosťuje za Sláviu STU Bratislava.