Adam Hriň so zlatou medailou z M-Slovenska dorastencov

27.02.2019 16:12:21
Adam Hriň so zlatou medailou z M-Slovenska dorastencov

Atlét  Adam Hriň so zlatou medailou z M-Slovenska dorastencov

V nedeľu 24.2.2019 sa v Bratislavskej hale Elán konali halové majstrovstvá v atletike dorastencov. Keďže sú to halové preteky, tak aj počet pretekárov bol obmedzený, v bežeckých disciplínach na 24 a ostatných na 16 pretekárov. Farby nášho Atletického klubu MŠK hájila trojica  pretekárov: Radka Môcová v behoch na 60m a 200m, starší žiak Matej Hudec v behu na 400m a v skoku do diaľky a trojskoku Adam Hriň.

Do súťaže najskôr zasiahol náš najlepší skokan do diaľky z minulej sezóny Adam Hriň. Nakoľko sme minulý rok nadviazali úspešnú spoluprácu s Radovanom Dubovským, ( reprezentačný tréner SR pre skoky), začal skúšať novú techniku skoku do diaľky. Adam bol na prvých pretekoch po štyroch týždňoch núteného oddychu, nakoľko si natrhol sval na odrazovej nohe počas tréningu. Súťaž sme začali opatrne, aby sme zistili ako je na tom odrazová noha. V priebehu súťaže  sa postupne zlepšoval a nakoniec si vybojoval titul majstra Slovenska výkonom 675 cm vo štvrtom pokuse. Potom nabehol na plný rozbeh a v sérii troch prešľapov šli výkony cez 7 metrovú hranicu. Nakoľko, pri 6.pokuse dopadol až na tartanovú plochu, mierne si natiahol sval na odrazovej nohe. Preto sme ho zastavili v súťaži trojskokanov, aby si ešte viac neublížil, nakoľko ho čaká znovu výzva dostať sa na svetové podujatie v auguste - EYOF 2019.

V šprinte na 60m nastúpila naša veľká šprintérska nádej Radka Môcová, ktorá si v závere behu natiahla sval, preto sa nezúčastnila ani behu na 200m.

Posledný z našej trojice nastúpil na svoju premiéru žiak Matej Hudec na  400m, ktorý sa kvalifikoval  na základe jeho skvelých výsledkov behu na 300m. Výsledkom 1:00,19 min., sa umiestnenil v druhej polovici štartujúcich na 400m.

Môžeme povedať, že tento víkend bol pre náš Atletický  klub MŠ, úspešný so ziskom dvoch medailí z majstrovstiev Slovenska, nakoľko aj v našom klube momentálne „ šarapatí“ chrípka a len torzo atlétov je zdravých. Z tohto dôvodu sme nemohli nominovať na M-SR viac atlétov.

tréner Miroslav Rybársky