Žiarska atletika má majstra Slovenska

24.06.2018 18:41:39

Žiarski atléti majú majstra Slovenska

Počas víkendu 23.6 - 27.6.2018, sa konali v Banskej Bystrici majstrovstvá Slovenska dorastencov a dorasteniek v atletike. Na tomto vrcholnom podujatí sa zúčastnili aj atléti z AK MŠK, Žiar nad Hronom. V sobotu sa v skoku do diaľky pokúšal splniť limit na ME v kategórii U17 Adam Hriň, študent žiarskeho gymnázia. Jeho doterajší osobný rekord bol 685cm a B-limit je 690cm. Veľká snaha o zdolanie limitu viedla k štyrom tesným prešľapom s pokusmi na hranici 7m. Nakoniec si Adam posledným pokusom  674cm vybojoval skvelé 2.miesto.

V nedeľu Adam Hriň súťažil v trojskoku, kde mal osobný rekord 13,84 m, skočený 9. júna 2018 na medzinárodnom podujatí v Slovinsku. Sériu pokusov začal výkonom 13,50m a postupne každým pokusom pridával centrimetre navyše na úroveň 13,83m.  Skvelým záverečným výkonom 13,89m sa stal majstrom Slovenska.

Adam Hriň počas M-SR  sa ako jediný zo slovenských trojskokanov dostal za hranicu 13m.

Spestrením tohto preteku bola aj účasť mimo súťaže 19 ročného Faisala Ahmeda z Quataru, ktorý skočil 15,03m.

Momentálne je Adam Hriň v celoslovenských štatistikách dorastencov na 1.mieste v skoku do diaľky aj v trojskoku.

Okrem Adama sa v nedeľu predstavil  vo vrhačskom sektore aj náš začínajúci guliar Jozef Prokein, ktorý začal svoji sériu pokusom 9,93m a v záverečnom pokuse vrhol 5kg guľu na hranicu 10,40m, čo mu stačilo na 11.miesto.

Veľmi ma ako trénera potešil výkon mladšej žiačky Alžbetky Gargulákovej  z AK mesta Zvolen, ktorá v behu na 1500m dorasteniek výkonom 5:01,03min obsadila skvelé 3.miesto. Alžbetka v súťaži družstiev hosťuje za AK-MŠK, Žiar nad Hronom.

Touto cestou by som sa chcel poďakovať trénerovi VŠC DUKLA BB Radovi Dubovskému, (reprezentačný tréner pre skoky a zároveň aj osobný tréner Tomáša Veszelku a sestier Danky a Janky Velďákových), za pomoc s technikou u Adama Hriňa, ako aj zabezpečení lepších tréningových možností na VŠC DUKLA BB.