Super výsledok Natálie Bielikovej na M-SR 2019

27.02.2019 16:35:05

Super výsledok Natálie Bielikovej na M-SR

V sobotu 23.2.2019, bojovala Natália Bieliková, ( žiačka ZŠ Ul. M. R. Štefánika), v súťaži atletický viacboj mladších žiačok, ktorá sa konala v hale Elán v Bratislave. Súťaž pozostáva z piatich disciplín: beh na 60m prekážok a 60m,vrh guľou, skok do diaľky a beh na 600m. Súťaž je časovo náročná, nakoľko pretekár musí absolvovať všetkých 5 disciplín v priebehu 4 hodín. Natálka v minulom roku vonku na dráhe skončila o jeden bod na nepopulárnom 4.mieste, tak si spolu s trénerom robila chuť konečne na nejakú medailu.

V prvej disciplíne, 60m prekážok, obsadila 3.miesto v novom osobnom výkone 10,66 s. a získala 594 bodov. V druhej disciplíne, hladkých 60m, obsadila skvelé 2.miesto v novom osobnom výkone 8,54sek. a ziskom 690 cenných bodov. V nasledujúcej tretej disciplíne, vrh 3kg guľou, dokonca zvíťazila znovu v novom osobnom výkone 8,35m, škoda len, že behy sú viac bodované ako iné disciplíny, čím si prilepšila o 422bodov. Po troch disciplínach sa dotiahla na vedúcu Emu Bendovú z klubu Naša atletika BA o cca 100bodov, ( okrem iného, Emka je dcérkou úspešnej trénerskej dvojice nášho najlepšieho šprintéra Jána Volka). Vo štvrtej, skok do diaľky, mali obidve dievčatá osobné výkony za hranicou 5 metrov. Natálke sa počas troch pokusov nepodarilo zdolať 5 metrovú hranicu, tak ako vedúcej pretekárke Eme Bendovej a výkonom 492 cm obsadila 2.miesto. Pred poslednou piatou disciplínou sme už vedeli, že na prvé miesto to nebude, ale takticky sme si museli ustrážiť celkovú druhú pozíciu. Po náročnej 600 metrovej trati Natálka obsadila 3.miesto časom 1:52,18min., čím  definitívne potvrdila medailovú pozíciu. Nakoľko súbežne pretekalo 6 skupín dievčat  po 8 pretekárok, ( je to maximálny počet 48 pretekárok  zo Slovenska v halovej súťaži vo viacboji),museli sme v napätí čakať ako sa bude dariť súperkám v iných skupinách. Nakoniec si Natália Bieliková udržala svoju pozíciu a ziskom 2 874 bodov získala striebornú medailu.

Na začiatok atletickej sezóny je to super výsledok po 3 zlatých medailách z majstrovstiev kraja. Verím, že keď bude tento rok tartan aj v našom meste, na kvalitnom povrchu porastú výkony aj ostatných atlétov, nakoľko už dva roky chodíme za tartanom dvakrát do týždňa do Banskej Bystrice.