Svitavy 2000m prek.

23.05.2014 23:23:14
Svitavy 2000m prek.

Svitavy

V dňoch 8 až 10 mája bol Lukáš Muha na výprave vo Svitavách, kde na trati 2000m prek. sa pokúšal o splnenie limitu na olympijské hry mládeže , ktoré sa konajú v Baku.

Lukášov opis celých pretekov: „Zúčastnil som sa dvoch pretekov, ktoré sa konali v Českej republike vo Svitavách. Cieľom bolo zlepšiť si osobný rekord na 2000m prekážok a upevniť si miesto v reprezentácii na tento rok. Prvý pretek, ktorého som sa zúčastnil bol "Svitavský stýpl" (8.5. 2014), na ktorom som bežal 2000m prekážok v osobnom rekorde 6:43,61min. Obsadil som 1.miesto, keďže konkurencia nebola veľká. Išlo len o nácvik preskoku prekážok. Druhý pretek, ktorého som sa zúčastnil boli "Olympic hopes" (Olympijské nádeje) (10.5. 2014), na ktorých sa zišla konkurencia z Česka, Maďarska, Slovenska. Poliaci sa žiaľ nezúčastnili z finančných dôvodov. Na tomto preteku som bežal tiež 2000m prekážok vo výrazne zlepšenom osobnom rekorde 6:29,77min. skončil som na 3.mieste. Na týchto pretekoch ma sprevádzal tréner Oliver Dávid a otec Štefan Muha. Týmto by sme sa chceli poďakovať ústretovým ľudom vo Svitavách, sponzorom a hlavne AK MŠK Žiar nad Hronom.“

Takže ešte raz ďakujeme sponzorom a ľuďom vo Svitavách že Lukášovi urobili takéto podmienky a zabezpečili ubytovanie počas výpravy.

AP