Fantastický úspech atletického klubu

23.04.2017 12:21:50
Fantastický úspech atletického klubu

V sobotu 22. 4. odštartovala v B. Bystrici hlavná atletická sezóna 1. kolom Majstrovstiev SsAZ družstiev dorastu a mladších žiakov. V daždivom počasí úspešne vstúpili do sezóny aj atléti AK MŠK Žiar nad Hronom.

V kategórii dorasteniek najviac bodov na konto AK získala Radoslava Môcová, ktorá v šprinte na 100 m z tretieho miesta postúpila z rozbehov do finále, v ktorom 3. miesto zopakovala. Na dvojnásobnej trati svoju dobrú formu potvrdila 4. miestom. Ďalšie body pre klub pridala Gabriela Môcová vo vrhu guľou /8. miesto/ a v hode oštepom /6. miesto/. Ako posledná bojovala Nicol Kováčová , ktorá kvôli zdravotným dôvodom  len doklusala do cieľa. Nicol prajeme skoré uzdravenie. Naše dorastenky v bodovaní družstiev obsadili priebežné 7. miesto.

V kategórii mladší žiakov si vynikajúco počínal Matej Hudec, ktorý vyhral beh na 600 m a v behu na 150 m obsadil 6. miesto. V skoku do diaľky bodovali Richard Zorvan /5. miesto/ a Marek Húsenica /7. miesto/. Štafeta ml. žiakov v zložení Matej Hudec, Marek Húsenica, Ľubomír Lavirac a Aurel Lipták dobehli na 5. mieste. Družstvo ml. žiakov po 1. kole je v bodovaní družstiev na 5. mieste. Najväčšie úspechy na 1. kole Majstrovstiev SsAZ zaznamenali mladšie žiačky.

V tejto kategóriii za AK MŠK nastúpilo 15 atlétok, z ktorých niektoré zažili v takýchto pretekoch na tartane svoju súťažnú premiéru. V jednotlivých disciplínach sme najviac bodovali v disciplíne 1500 m, ktorú vyhrala Nina Krajčíková, hneď za ňou dobehla Gálusová Paulína, na 6. mieste bodovala Lenka Líškayová a 2 body pre klub pridala na 9. mieste Katarína Kuboučíková. Ďalšou úspešnou disciplínou bol beh na 150 m, kde podala perfektný výkon najmladšia pretekárka zo štartového poľa Viviene Ivaničová - dobehla na 2. mieste, tretia skončila Paulína Peničková a úspech v tejto disciplíne potvrdila 5. miestom Adriana Knapová. V najkratšom šprinte na 60 m Paulína Peníčková tretím najrýchlejším časom postúpila do "A" finále, v ktorom tretie miesto potvrdila, Adriana Knapová z 10. miesta postúpila do "B" finále, ktoré vyhrala a celkovo obsadila 9. miesto. V skoku do diaľky Nina Krajčíková obsadila 3. miesto, Paulína Peníčková 6. miesto a Natália Bieliková 10. miesto. Vo vrhu guľou Viktória Futáková skončila na 6. mieste. V behu na 600 m  Viviene Ivaničová bodovala na 6. mieste, Natália Bieliková na 9. mieste, Ema Černajová na 13. mieste a Hanka Kuboučíková ako najmladšia pretekárka na 21. mieste. V skoku do výšky Mia Marčišinová bodovala na 7. mieste, Viktória Futáková obsadila 11. miesto. Keďže súbežne s týmto podujatím sa konali chodecké preteky v Borskom Mikuláši, na ktorých súťažila slovenská chodecká špička vrátane našich pretekárov /Barbora Brnáková, Benjamín a Zoja Lakosilovci/, svoju chodeckú premiéru na 2 km trati absolvovali Sára Marušková a Karin Krátka, ktoré obsadili 9. resp. 10 miesto. Bodovú žatvu potvrdila štafeta v zložení Paulína Gálusová, Daniela Halčinová, Viviene Ivaničová, Katarína Kubovčíková 4. miestom.  Po prvom kole sa družstvo AK MŠK so ziskom 104,5 bodu usadilo na čele poradia družstiev s 27,5 bodovým náskokom pred druhým AO Olympia P. Bystrica. Veľkým prísľubom pre budúcnosť AK je fakt, že v kategórii mladších žiačok nastúpili aj pretekárky, ktoré ešte vekovo patria do kategórii prípraviek a predsa vo svojich pretekoch obsadili popredné miesta.

Slová prezidenta klubu Adama Pajunka k tomuto výkonu: “Lepší výsledok sme ani nemohli dosiahnuť . Baby ukázali skvelú bojovnosť pri ich výkonoch. Na čo som aj pyšný na ne. Ešte sú pred nami tri kolá, ale verím tomu , že na každom kole potvrdíme taký výsledok . Ďalšie kolo nás čaká už 1. mája v Dubnici nad Váhom ,tak im všetci držte palce.“

Zdeno Liškay