Žiarsky atléti ukončili letnú sezónu skvelými výkonmi

04.07.2016 22:59:57
Žiarsky atléti  ukončili letnú sezónu skvelými výkonmi

V sobotu 2.7.2016 s v Dubnici nad Váhom konalo 2.kolo M-SsAZ družstiev starších žiakov. Ako prvá nás reprezentovala naša šprintérka Leonie Sophie Engel v najkratšom šprinte na 60m. Svoj rozbeh suverénne vyhrala v novom osobnom výkone 8,37sek.

Vo finále A behu na 60m  skončila na peknom 2. mieste. V behu na 150m obsadila časom 21,62sek. celkové 6.miesto. Nakoľko celý minulý rok nebehala je to skvelý vstup do prípravy na M-SR starších žiakov, ktoré budú v Septembri. V skoku do diaľky  so staršími žiačkami bojovala aj Natálka Bieliková ( r.n. 2006). Doteraz bol jej osobák 399cm, čo bol najlepší výkon v kategórii prípraviek na Slovensku. Už prvý pokus 393cm nasvedčoval k tomu, že by mohla padnúť hranica 400cm. V treťom pokuse prekonala 402cm a dostala sa do finále medzi osem najlepších, kde si pokusmi 410cm a konečných 411cm utvorila nielen svoj nový osobný rekord, ale aj najlepší výkon v kategórii prípraviek.

V skoku do diaľky starších žiakov nás reprezentoval Adam Hríň, ktorý  po dvojročnej prestávke začal znovu trénovať. Počas súťaže si svoj osobný výkon 550cm zlepšil o fantastických 15cm a výkonom 565cm skončil na peknom druhom mieste. Adam svoj talent určite zdedil po svojom starom otcovi Mirovi Dudovi, niekdajší reprezentant žiarskej atletiky v skoku do diaľky. Nakoľko sa preteky konali už v prázdninovom čase, bola aj naša „ mini“ výprava slabšia, ale o to kvalitnejšia. Okrem toho mladší žiaci a dospeláci sa zúčastnili v sobotu na Hodovom behu v Žarnovici, odkiaľ si priniesli veľa medailí.

Vedenie atletického klubu MŠK aj touto cestou chce popriať našim atlétom pekné prázdniny plné pohybu a  zábavy.