Žiarsky atléti priniesli z majstrovstiev SsAZ staršieho žiactva 5 medailí a štyri zlepšenia osobných výkonov.

30.05.2016 22:44:06
Žiarsky atléti priniesli z majstrovstiev SsAZ staršieho žiactva    5 medailí a štyri zlepšenia osobných výkonov.

Skvelý záver halovej sezóny nasvedčoval,že tento rok bude úspešný pre našu žiacku mládežnícku atletiku. Dňa  29.05.2016 sa Banskej Bystrici konali Majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu v ľahkej atletika starších žiakov.

Ako prvý z našich atlétov nastúpil v skoku do diaľky  Adam Hríň so svojim osobákom 550 cm. Nervozita urobila svoje a s výkonom 520 cm obsadil nakonec tretie miesto, keď za druhým miestom zaostal len o 1cm. Adam neskôr zabojoval aj v behu na 300m,kde výkonom 42,61 sek. obsadil krásne 3.miesto.                      Adam je sportovec s veľkou perspektivou hlavne v skoku do diaľk,nakoľko mal skoro dva roky pauzu od športovania  jeho návrat k atletike bol skvelým rozhodnutím.

Na tomto skvele obsadenom podujatí ako druhá zasiahla do boja  o medaile  mladšia žiačka Ninka Krajčíková  s osobným výkonom  439 cm v skoku do diaľky. Ninka fantasticky bojovala a výkonom 450cm si utvorila nový osobný výkon s ktorým obsadila pekné 4.miesto.

Obom diaľkárom patrí v celoslovenských tabulkách momentálne umiestnenie do 4.miesta vo svojich vekových kategoriách.

V sprintérských disciplýnach skvele tiž po ročnej prestávke zabojovala Leonie Sophie Engel,keď v rozbehu na 60m obsadila 3.miesto výkonom 8,46sek a vo finále na 60m si zlepšila výkon na 8,42sek., obsadila skvelé 3.miesto.                   Skvelú formu ukázala aj na trati 150m,kde vo svojím novým osobným výkonom 20,82sek. obsadila skvelé 3.miesto.

Ako posledná z našich atleti zasiahla do boja o medaile v behu na 1 500m Nicol Kováčová. Nicotka fantastickým spôsobom štart cieľ nechala za sebou súperky a v novom osobáku 5:16,64 min. suverénne zvíťazila a zároveň aj získala titul majsterky Stredoslovenského atletického zväzu. Skvelý výkon Nicol nasvědčuje,že po jarnom období trápenia sa sa konečne vracia tam kde zaslúžene patrí, medzi tri najlepšie „štrekarky“ Slovenska v kategórii starších žiačok.

Nakoľko spomínaní atléti si utvorili ,alebo zlepšili svoje najlepšie osobné výkony v priebehu týždňa, veríme,že ich forma bude stále napredovať až do majstrovstiev Slovenska. Mladší žiaci majú M-SR už 18.6.2016 a starší žiaci sa budú připravovat na M-SR až do Septembra.