Žiarski chodci opäť podali skvelý výkon

19.02.2017 14:40:07
Žiarski chodci opäť podali skvelý výkon

Vo štvrtok 9.2.2017 sa Banskobystrickej atletickej hale pri osemročnom gymnáziu konalo 3.kolo žiackej chodeckej ligy.
Farby nášho Atletického klubu MŠK, Žiar nad Hronom reprezentovala trojica našich chodeckých nádejí v zložení Barborka Brnáková ( ml.žiačky), Benjamín Lakosil a Zojka Lakosilová ( prípravka).
Do súťaže sa zapojila ako prvá Zojka Lakosilová, v súťaži na 500m prípraviek. Nakoľko už tradične býva v kategórii prípraviek štartovné pole bohato obsadené s 37 dievčatami, preteká sa na dve etapy a celkové poradie sa určí podľa dosiahnutých časov. Zojka nastúpila na prvý štart s dievčatami ročník 2009 a mladšie, kde suverénnym spôsobom štart cieľ vyhrala v novom skvelom osobnom výkone 2:53min
Počas druhého štartu, kde šiel ročník 2007-2008 tŕpol hlavne tréner a pozorne sledoval stopky. Po vyhodnotení aj druhého štartu obsadila Zojka Lakosilová fantastické celkové 3.miesto.
V cieli jej gratuloval nielen Juraj Benčík legenda československej športovej chôdze, ale aj Matej Tóth olympijský víťaz z Ria 2016 a aktuálny majster sveta v chôdzi na 50km k skvelému výkonu a tiež aj k meninám. Zojkin braček Banjamín nastúpil v tej istej kategórii na 500m chlapcov 2007-a mladší. V prvom štartovacom poli došiel do cieľa na 2.mieste s fantastickým časom 2:51min, čo mu v celkovom poradí prinieslo celkové 7.miesto z celkového počtu 27 chlapcov. Obaja súrodenci urobili znovu veľký pokrok vo výkonnosti.
Ako posledná z našich pretekárov nastúpila na štart Barborka Brnáková v disciplíne na 1 000m ml.žiačok, ktorá po dvoch predchádzajúcich kolách viedla ligové tabuľky s plným počtom bodov. Aj na III.kole už od štartu sa pustila suverénnym spôsobom do boja o víťazstvo. Nakoniec spôsobom štart – cieľ zvíťazila v tohtoročnom osobnom výkone časom 5:24,4min.
Nakoľko to bili skoro posledné halové chodecké preteky naši chodci sa začnú pripravovať na preteky vonku na ceste a postupne aj na dráhe.

A na záver jedna skvelá pozvánka pre priaznivcov žiarskeho športu a atletiky zvlášť:
Dňa 5.5.2017 o 17 hod. sa budú v Žiari nad Hronom na Námestí Matice Slovenskej konať chodecké preteky za účasti majstra sveta 2015,olympijského víťaza z Ria 2016 a najlepšieho športovca Slovenska za rok 2016 Mateja Tótha, ale aj legendy Československej chôdze Juraja Benčíka a celej Slovenskej chodeckej reprezentačnej špičky.

M.Rybársky