Žiarski atléti od Handlovej cez Bratislavu až po Brno

17.04.2016 13:51:22

Žiarski atléti cez víkend bojovali na troch frontoch. Na prvých pretekoch  v piatok 8. apríla v Handlovej na Behu Oslobodenia sa postavili Natália Bieliková, Lenka Liškayová a Nicol Kováčová. Natálka a Lenka nastúpili  v kategórii mladšie žiačky. Natália dobehla na 1 . mieste a Lenka hneď za ňou na 2. mieste . Po nich hneď nastúpila v kategórií staršie žiačky Nicol Kováčová, kde napodobnila výkon Natálii a obsadila 1 . miesto.

Na druhý deň v Brne na behu Masaryk run nás reprezentoval Ľubomír Orságh , kde podal fantastický výkon na trati 10 km. Umiestnil sa na 18. mieste zo 419 bežcov a zo Slovákov na 2.mieste.

benovci.jpgAtletický víkend zavŕšila v nedeľu rodina Beňovcov na Národnom behu Devín- Bratislava. Na behu štartovalo skoro 7000 bežcov a naši atléti sa nestratili. Dušan Beňo nastúpil na trati 11 625 m . Dušanovi sa bežalo super, keďže skončil na 30. mieste  v kategórii a celkovo 36. z pomedzi všetkých bežcov. Jeho dve dcéry bežali kratšiu trať a to Malý Devín. Viktória Beňová skončila vo svojej kategórii na 23. mieste a jej menšia sestra Simonka na 74. mieste.