Žiar bojoval na Atletickej lige a v Tlmačoch

10.05.2016 22:46:21

V sobotu 7.5. sa v Banskej Bystrici konalo 1. kolo Atletickej ligy. Tieto preteky sú našou najvyššou súťažou družstiev. Lukáš Muha nastúpil na trati 800m , kde sa umiestnil na 13. mieste s časom 2:04,80.
         Zároveň sa konal v Tlmačoch polmaratón, kde jeho súčasťou boli aj kratšie disciplíny ako 10 km a disciplíny pre menších bežcov . Na 10 km nás reprezentovali Daniel Matis a Zdeno Liškay. Daniel sa umiestnil na 9. mieste a Zdeno na 14. mieste. V detských kategóriách nastúpili  Nicol Kováčová , Lenka Liškayová , Samuel Muller a Zdenka Liškayová.  V najmenšej kategórií ako prvá odštartovala malá Zdenka, kde sa umiestnila na prekrásnom 2. mieste. Samuel nastúpil hneď po Zdenke na trati 600m , kde napodobnil Zdenkin výsledok a skončil na 2. mieste. Lenka nastúpila vo dvoch kategóriách . Vo svojej kategórií na trati 400 m sa umiestnila na 1. mieste a a v staršej na 3. mieste , kde s ňou bežala aj Nicol ktorá skončila na 1 . mieste.