Školský šampionát v cezpoľnom behu ovládol Žiarčan

26.10.2016 19:03:13
Školský šampionát v cezpoľnom behu ovládol Žiarčan

Dňa 25. októbra hostil Liptovský Mikuláš školské majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. Šampionát sa uskutočnil v blízkosti areálu vodného slalomu Ondreja Cibáka. Podujatie organizačne zabezpečila Slovenská asociácia športu na školách v spolupráci s CVČ Liptovský Mikuláš. Na preteku sa zúčastnili víťazní jednotlivci a družstvá z krajských kôl v cezpoľnom behu. Farby atletického klubu hájil študent Gymnázia Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici Lukáš Muha. V preteku preukázal narastajúcu formu, a suverénnym spôsobom získal titul školského Majstra Slovenskej republiky. Týmto úspechom potvrdil svoju dominanciu, a urobil ďalší krok k úspešnej nominácii na Majstrovstvá Európy v cezpoľnom behu. Spomínaný šampionát sa bude konať v Talianskej Sardínii.

Vyjadrenie Lukáša k preteku:

Veľmi si cením, že sa mi podarilo zvíťaziť v ďalšom preteku. Je to môj prvý titul zo školských Majstrovstiev Slovenska. S trénerom sme pred pretekom nenaplánovali žiadnu taktiku. Celá trať mala rovinatý profil, takže sa bežalo veľmi rýchlo. To ako sa pretek vyvíjal mi vyhovovalo, pretože som ešte dobre pripravený z dráhy. Verím, že po úspešnom zvládnutí úvodných pretekov sezóny zabojujem o miestenku na Európsky šampionát.“

(OD)