Šesť medailí z halových majstrovstiev Stredoslovenskej oblasti v atletike

11.02.2018 15:19:16
Šesť medailí z halových majstrovstiev  Stredoslovenskej oblasti v atletike

V sobotu 10.2.2018 sa v bratislavskej hale Elán konali majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu v halovej atletike starších žiakov až dospelých.Po úspechoch mladších a najmladších žiakov z rovnakej súťaže náš atletický klub MŠK, Žiar nad Hronom reprezentovalo 6 žiakov, jeden dorastenec a jeden muž.

Ako prvý do boja o titul majster SsAZ nastúpil Adam Hríň v skoku do diaľky dorastencov. Adam si konečne začal veriť po pár tréningoch v banskobystrickej hale a svoje prvé pokusy začal tesne pod hranicou 6m. V treťom pokuse sa dostal do pohody s výkonom 617cm suverénne zvíťazil, súper na 2.mietste skočil výkon 555cm. Je to skvelý začiatok sezóny nakoľko pred rokom sme začínali výkonom 550cm a sezónu skončil s výkonom 644cm.

Adam je momentálne zaradený do širšieho výberu pre majstrovstvá Európy U17,ktoré sa konajú v mesiaci Júl 2018 v Maďarsku, odkiaľ finalisti priamo postupujú reprezentovať Európsky kontinent  na olympijské hry mládeže v Riu. K splneniu limitu je ešte dlhá cesta, ale urobíme všetko preto, aby sme sa o to pokúsili.

Adam Hríň nás reprezentoval aj v trojskoku dorastencov, nakoľko to bola jeho premiéra skákal so skráteného rozbehu,ale aj tak si viedol suverénne a výkonom 12,62m obsadil 1.miesto, z toho tri výkony boli cez 12metrovú hranicu.V skoku do diaľky starších žiakov mal premiéru aj začínajúci atlét Aurel Lipták, ktorý výkonom 425cm obsadil konečné 13.miesto.

V najkratšom šprinte starších žiačok na  60m nás reprezentovala šprintérsky talent Radka Môcová. Z rozbehov (celkovo štartovalo 47 šprintérok) postupovala do finále z druhého miesta vo svojom rozbehu. Škoda „zaspatia „ na štarte s rekčným časom 0,402sek perfektne vystupňovala svoj šprint a do cieľa dobehla na veľmi peknom 2.mieste. Radka Môcová štartovala aj v šprinte na 150m kde z poľa štartujúcich 40 pretekárok obsadila medailové 3.miesto. Škoda, že Radka nemala takú štartovnú reakciu na 60m,ako mala na 150m,lebo by šprint na 60m určite vyhrala.

V najkratšom šprinte 60m mužov sa na štart postavil aj tréner našich šprintérov Adam Pajunk, za veľkého povzbudzovania našej malej skupinky dobehol vo svojom rozbehu na 5.mieste v novom tohtoročnom osobáku 7,55sek,ale za perfektnej štartovej reakcii 0,176sek. V konečnom poradí z 38 šprintérov obsadil 19.priečku. Adam Pajunk bežal v závere podujatia aj 200m,kde časom 25,29sek,obsadil 14.miesto.

V behoch na stredné trate sme mali v hre dve pretekárky. Sofia Beliančinová v behu na 800m starších žiačok doplatila na zmenu v časáku, keď ani nestihla poriadne rozcvičiť a rozklusať a už sa musela postaviť na štart. Bojovala ako lev a výkonom 2:46min. obsadila skvelé 3.miesto.

Na tej istej trati 800m bojoval aj Matej Hudec, ktorý doplatil na „prepálené“ prvé kolo čo ho nakoniec stálo medailu, výkonom 2:40min.skončil v kraji na 4.mieste.

V behu starších žiačok na 2000m náš klub reprezentovala Nina Krajčíková, ktorá sa takticky držala vo vedúcej skupinke dievčat a skvelým 200m finišom dobehla na skvelom 2.mieste.

Vo vrhu guľou starších žiačok bojovala Viktória Futáková, ktorá po  trojmesačne tréningovej pauze začína znovu zaberať. Výkonom 8,36m sa dostala do finále, kde skončila na 8.mieste. Za svojim minuloročným maximom zaostala takmer o meter.Verím, že sa čoskoro dostane do starej dobrej formy.

Najbližšie halové preteky budú cez víkend 24.-25.2.2018 majstrovstvá Slovenska mladších žiakov a dorastu v Bratislave. Verím, že aj z tohto podujatia si domov prinesieme medaile a osobné maximálne výkony.

( M.Rybársky )