obr: Reprezentanti Slovenska v atletike

Reprezentanti Slovenska v atletike

Atletický klub MŠK, Žiar nad Hronom, má s v súčasnej dobe troch reprezentantov Slovenska, ktorých trénuje tréner M.Rybársky.

V kategórii dorastu reprezentuje Slovensko Adam Hriň (16 ročný žiak Gymnázia v Žiari nad Hronom), ktorý sa v sobotu vrátil z medzištátneho  atletického štvorstretnutia Česko – Slovinsko – Maďarsko – Slovensko v slovinskom Ptuji, kde výber Slovenska obsadil 3.miesto. Adam Hriň reprezentuje Slovensko v skoku do diaľky a v trojskoku.

Na tomto medzištátnom podujatí skončil na 4.mieste v skoku do diaľky  výkonom 663 cm a tiež aj v trojskoku v novom osobnom výkone 13,84m. Adam má v skoku do diaľky už skočený osobák 685cm,čo je 5 cm pod limitom na ME v kategórii U18.

 Od Júna  tréner Rybársky nadviazal spoluprácu s trénerom Radom Dubovským ( tréner Tomáša Veselku a sestier Velďákových) z DUKLA BB, kde sú skvelé tréningové podmienky. Nakoľko pre vrcholovú prípravu v skoku do diaľky v Žiari nie sú žiadne podmienky...

Adam je momentálne v príprave pre splnenie limitu na majstrovstvá Európy U18.

V priebehu mesiaca Jún budeme pracovať na stupňovaní jeho formy, tak aby vrcholila na M-SR dorastu 23.6-24.6.2018 v Banskej.Bystrici.

V kategórii mladších žiačok ( r.nar. 2006) sa pripravuje na svoj reprezentačný debut

Natália Bieliková ( žiačka II.ZŠ v Žiari nad Hronom).

Nakoľko Natálka je v celoslovenských tabuľkách ( ml.žiačok r.nar.2006) na: 1.mieste v skoku do diaľky, v behu na 600m a v hode kriketkou môže si reprezentačný tréner vybrať v ktorej disciplíne bude Slovensko reprezentovať  na “ International Children’s Athletics Games”, ktorý sa bude konať v meste Lowicz ( Poľsko) od 20 . júna   do  22. júna  2018. Sú to XII . Medzinárodné detské atletické hry sa v tomto roku konajú pre chlapcov a dievčatá narodených v r. 2005, 2006, 2007.

Najmladšou reprezentantkou je naše „zlatíčko“ Paťka Bieliková, ktorá zvíťazila v postupovej súťaži čokoládová tretra“,ktorej ambasádormi sú Danka a Janka Velďáková a Ján Volko.

V behu na 100m  dievčat ročník 2011 a ml.Paťka suverénne zvíťazila v krajskom kole s najlepším časom v SR. V Košiciach sa konalo celoslovenské finále symbolicky 1.6.2018 na MDD, kde potvrdila, že je najlepšia na Slovensku a zaslúžene si vybojovala pozvánku na československé finále 13.6.2018 do Ostravy na medzinárodné atletické podujatia Zlatá tretra Ostrava, kde bude bežať pred plným štadiónom 25 000 divákov a ceny deťom budú odovzdávať najväčšie svetové hviezdy súčasného šprintu. . 

Verím, že naši zverenci svojimi výkonmi budú robiť radosť  a dobré meno nielen atletickému klubu a mestu, ale aj našej vlasti.

 

M.RybárskyNovinky

Výborný vstup do novej sezóny

                                ...

Bronz z majstrovstiev Slovenska v športovej chôdzi v BB

                 Bronz z majstrovstiev Slovenska v športovej chôdzi    ...

Super výsledok Natálie Bielikovej na M-SR 2019

                                ...

Adam Hriň so zlatou medailou z M-Slovenska dorastencov

                        Atlét  Adam Hriň so ...

Trojnásobný majster Slovenska je z atletického klubu

 V Dubnici nad Váhom sa v dňoch  30.6.-1.7.2018 konali majstrovstvá Slovenska juniorov v ľahkej atletike. Na tomto podujatí reprezentoval ...

ATLETICKÝ KLUB –MŠK, Žiar nad Hronom má striebro z "MICHIGANU".

      V sobotu 30.júna sa v Michalovciach ("Michigane, ako hutorili koňare") konali Majstrovstvá Slovenka ...

Natália Bieliková v Lowiczi novým osobákom

Naša skvelá atlétka   z AK MŠK, Žiar nad Hronom a skokanka do diaľky Natália Bieliková reprezentovala Slovensko  v skoku ...

Žiarska atletika má majstra Slovenska

                   Žiarski atléti majú majstra Slovenska     Počas ...

Reprezentanti Slovenska v atletike

Atletický klub MŠK, Žiar nad Hronom, má s v súčasnej dobe troch reprezentantov Slovenska, ktorých trénuje tréner M.Rybársky. ...

Viac noviniek