Pozvánka na chodecké preteky v Žiari nad Hronom s olympijskými víťazmi

14.04.2017 19:15:21
Pozvánka na chodecké preteky v Žiari nad Hronom s olympijskými víťazmi

Atletický klub MŠK, Žiar nad Hronom v spolupráci s Mestom Žiar nad Hronom                  a VŠC DUKLA Banská Bystrica srdečne  pozívajú nadšencov športu a športovej chôdze :dňa 5.5.2017 ( v piatok) o 17hod. 1.ročník žiarskej chôdze o pohár Jozefa Pribilinca na Námestí Matice Slovenskej v Žiari nad Hronom.

Prečo chodecké preteky práve v Žiari nad Hronom­?                                                          V  našom atletickom klube MŠK, Žiar nad Hronom nám vyrastajú veľké chodecké nádeje, tak sme sa rozhodli zorganizovať  chodecké podujatie aj v našom meste a prilákať možno aj ďalšie deti k športovej chôdzi.

Odborným garantom tohto podujatia bude legenda československej športovej chôdze Juraj Benčík, cez jeho  trénerské ruky prešlo mnoho našich reprezentantov, najznámejší sú naši olympijský víťazi Jozef  Pribilinec a aj Matej Tóth.

Samotným chodeckým pretekom bude predchádzať motivačné stretnutie Juraja Benčíka so žiakmi ZŠ, kde im predstaví históriu športovej chôdze spolu s ukážkami. V piatok neregistrované deti v kluboch SAZ , budú môcť pretekať v amatérskej časti pretekov na začiatku podujatia.

V piatok 5.5.2017 v dopoludňajších hodinách budú na Námestí Matice Slovenskej prebiehať aj súťaže detskej atletiky pre žiakov ZŠ. Vyhodnotenie tejto súťaže prebehne počas chodeckých pretekov, kde ceny jednotlivým družstvám detskej atletiky a tiež chodcom v detských kategóriách odovzdajú olympijskí víťazi Matej Tóth a Jozef Pribilinec.

Naše podujatie je zaradené aj do celoslovenskej atletickej ligy  družstiev dospelých, tak  si naši diváci môžu „v priamom prenose “vychutnať boj o cenné body špičky slovenských chodcov  v kategórii mužov a žien  v chôdzi  na 5km.

Miroslav Rybársky

AK-MŠK