Natálka Bieliková dvojnásobná majsterka kraja v atletike

22.01.2017 15:53:01

V sobotu 14.1.2017 zahájili naši atléti z atletického klubu MŠK, Žiar nad Hronom sezónu na halových majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu v kategórii mladších žiakov a prípraviek, ktoré sa konali v Banskej Bystrici.
Na tomto atletickom podujatí, sme dali možnosť štartovať aj našim začínajúcim atletickým nádejam v behoch na 60m a na 600m ( Kuboučíková Katka, Kuboučíková Hanka, Briešková Johanka, Beliančinová Nelka, Puťošová Kristínka, Hrmová Ninka a jediný chalan Martin Kapusta).

Na trati 600m mali premiéru Ema  Černajová a Bibiana  Magulová, ktoré z 30 členného poľa pretekárok skončili v prvej polovici.

Skok do diaľky, stredné trate a športová chôdza sú momentálne v tejto vekovej kategórii našimi nosnými disciplínami.

V kategórii prípraviek sa  najviac darilo talentovanej Natálke Bielikovej, najprv v skoku do diaľky, kde suverénne zvíťazila z 36 pretekárok vo svojom novom osobnom výkone 425cm,druhá v poradí skončila výkonom 381cm. V behu na 600m nastúpilo na štart                          40 dievčat . Natálka spôsobom štart –cieľ  suverénne zvíťazila časom 2:06min. a stala sa zaslúžene dvojnásobnou majsterkou SsAZ. V behu na 600m mladších žiačok veľmi prekvapila začínajúca atlétka Sofia Beliančinová časom 2:04min. obsadila fantastické 2.miesto. V skoku do diaľky  mladších žiačok súťažilo 46 pretekárok.

Z našich dievčat nastúpili Ninka Krajčíková, ktorá výkonom 430cm obsadila konečné 4.miestoSofia Beliančinová obsadila 5.miesto.

Ninka Krajčíková  si vynahradila slabší výkon z diaľky naplno v behu na 1 500m, kde  suverénne udávala tempo od začiatku až do cieľa ,kde si vybojovala titul majsterky SsAZ.

V behu na 1 000m prípraviek si Lenka Líškayová vybojovala krásne 2.miesto.

16118565_1398435710208652_364776650_n.jpgKu koncu bežeckých pretekov nastúpili dievčatá na disciplínu skok vysoký prípraviek.                Naše farby reprezentovala Mia Marčišinová, ktorá sa od Septembra venuje tejto disciplíne                   ( vďaka tomu, že I.ZŠ má skokanský sektor a máme kde výšku trénovať)...                                Priebeh tejto disciplíny nádherne športovo ukončil prvú časť pretekov, nakoľko naša Mia Marčišinová spolu s Janou Bodíkovou z Lučenca bojovali o každý pokus,keď nakoniec skončili spolu na prvom mieste, čo sa vo výške už dávno nestalo a spolu aj získali titul majster SsAZ výkonom 126cm.

Svoje prvé preteky absolvovali vo vrhu 3kg guľou aj Miška Raffajová a Viktória  Futáková, kde Viky Futáková obsadila 4.miesto a Miška Raffajová 6.miesto.

Koniec majstrovstvá SsAZ patril už tradične športovej chôdzi. V tejto disciplíne nás reprezentovala trojica našich  chodeckých nádejí. V prípravke dievčat súperila na trati 1 000m Zojka D.Lakosilová s o tri roky staršími dievčatami, do cieľa došla na 6.mieste časom 6:48min. a za sebou nechala ešte tri pretekárky. Zojka si vytvorila nový osobák o viac ako 1:30min. Jej brat Benjamín Lakosil na tej istej trati úžasne bojoval a do cieľa prišiel tiež v novom osobáku 6:28,50min.

S našou najväčšou chodeckou  nádejou  Barborkou Brnákovou sme dlho rozmýšľali či vôbec nastúpi  bola po chorobe na preteky. Na štart nastúpilo 18 pretekárok v dvoch chodeckých sledoch. Hneď v prvom suverénnym spôsobom zvíťazila. V druhom štarte však Ivana Dudová z AK ZŤS Martin zvíťazila lepším časom. Barborka Brnáková celkovo obsadila pekné 2.miesto.

Ziskom 7 medailí z toho 4 zlatých a umiestnení do 6.miesta vykročili naše atletické nádeje úspešne do atletickej sezón 2017.

Viac foto tu : Album