Na majstrovstvách sveta veteránov získali kovy aj Žiarski atléti

17.09.2017 20:45:36
Na majstrovstvách sveta veteránov získali kovy aj Žiarski atléti

Na majstrovstvách sveta do vrchu veteránov „Pruske –Vršatec“, ktoré sa konali 2. 9. 2017  na Slovensku sme vyslali troch bežcov Bohuslava Melichečíka, Vlada Buchala a Daniela Matisa.

Ako najmladší z nich Vlado  Búchal si počínal skvele, keď  spomedzi šesťdesiatich bežcov v kategórií U50 skončil na 11. mieste. Týmto výkonom pomohol aj slovenskému družstvu, ktoré skončilo na 3. mieste na svete.
Aké boli jeho dojmy ? :
„Pripravoval som sa asi mesiac. Začiatok sa mi išiel ťažšie, potom som sa v polovičke rozbehol. Konkurencia bola silná. Očakával som , že to bude lepšie, ale forma prišla až o týždeň neskôr, na Choči. Terén tam bol oveľa ťažší, ale išlo sa mi oveľa lepšie. Teším sa, že mám aspoň z MS medailu zo súťaže družstiev. Chýbal nám len jeden bod a boli by sme strieborní.“

Ako ďalší medailista bol Bohuš Melicherčík. Ten nastúpil v kategórií U60, kde nastúpilo 60 bežcov z celého sveta. Bohuš sa však nenechal zahanbiť a podarilo sa mu prebojovať do prvej desiatky a získať nádherné 6. miesto na majstrovstvách sveta. A v družstvách sa umiestnil na 3.mieste.
Aké boli jeho dojmy ? :
„Trať som nepoznal a bol som spoľahnutý, že cieľ bude v kopci . Majstri sveta Rakúšania v družstvách skončili predo mnou na 4. a 5. mieste , keď som ich dobiehal v kopci pred cieľom  mal som dostatok síl ich predbehnúť v dlhšom kopci, ale ušli mi 300 m dole kopcom do cieľa. Z doterajších 5 svetových šampionátov v behu do vrchu som sa umiestnil prvýkrát v prvej desiatke bežcov na 6. mieste. Tak som veľmi spokojný.“

Najhoršie sa bežalo Danovi Matisovi , ktorý sa umiestnil 59 zo 78 bežcov v kategórií U55 .
Aké boli jeho dojmy ? :
„ Bežalo sa mi veľmi ťažko nevedel som sa poriadne rozbehnúť. Ako sa hovorí nie každý deň je nedeľa, dúfam že nabudúce to pôjde lepšie.“

Čo na to všetko Prezident klubu ?
„Som hrdý na takéto výkony . „Chlapci“ podali zo seba všetko, aby urobili dobré meno nášmu klubu na takomto šampionáte a som rád , že máme takéto vzory pre našu mladú generáciu. Prajem im ešte veľa takýchto úspechov.“

Prosím zahlasujte:

Gesto pre mesto