Muha v atletickej reprezentácii Slovenska

04.07.2016 22:20:32
Muha v atletickej reprezentácii Slovenska

Bežec nášho atletického klubu bol po úspešnom zvládnutí majstrovstiev Slovenska v atletike mužov a žien nominovaný do výberu atletickej reprezentácie. Slovenskú republiku reprezentoval na medzištátnom stretnutí juniorov v atletike. Preteky hostilo Maďarské mesto Miškolc v dňoch od 30. júna – 1. júla 2016. Stretnutia sa zúčastnili štyri krajiny Maďarsko, Česká republika, Slovensko, Slovinsko. V medzinárodnej konkurencii si nepočínal zle, trať dlhú 800m zvládol za 1:57,07min., a umiestnil sa na siedmom mieste. Týmto výkonom si potvrdil rastúcu formu, a v atletických tabuľkách sa prebojoval na prvú pozíciu v behu na 800m. Výkonnosť, ktorú Lukáš preukázal v závere sezóny nebola náhodná. Náš pretekár sa pripravoval systematicky od preteku k preteku, a odmenou mu môže byť aj nový osobný rekord na jeho obľúbenej 800m trati. Po porade trénerov na reprezentačnom výjazde bol navyše pretekár atletického klubu nominovaný aj na štafetu 4 x 400m. Šprintérska trať mu v tomto roku nebola cudzia, získal v nej bronzovú medailu zo školských majstrovstiev Slovenska.  Štafeta 4x 400m v zložení Polák, Karel, Muha, Alštok dopadla podľa papierových predpokladov na 4. mieste. Pretekár nášho klubu preukázal, že pred vrcholmi sezóny sa nezľakol silnej konkurencie. Dokázal si vylepšiť osobné rekordy v rozhodujúcich situáciách. Kvalifikoval sa na medzištátne stretnutie, a úspešne reprezentoval Slovensko.

Lukášove vyjadrenie k preteku:

„Medzištátne stretnutie juniorov v Maďarskom Miškolci bolo pre mňa vrcholom letnej sezóny. Predpovede s ktorými som na preteky šiel sa naplnili. Dokázal som si opäť zlepšiť osobné maximum a navyše som sa zaradil na prvé miesto v atletických štatistikách v behu na 800m pre rok 2016. Osobne som s výkonom spokojný no napriek tomu viem, že výkon mohol byť trochu lepší keďže som v závere pociťoval rezervy. V záverečných metroch sa mi nepodarilo udržať kontakt so skupinkou súperov, a z toho dôvodu neboli posledné metre rýchle podľa mojich predstáv. Každopádne ďakujem všetkým, ktorí mi pred vrcholmi letnej sezóny akýmkoľvek spôsobom podporovali. V neposlednom rade ďakujem reprezentačnému trénerovi, že mi poskytol možnosť štartu aj v štafete na 4 x 400m.“

(ŠM)