Muha pocestuje na majstrovstá Európy !

26.11.2016 18:49:30
Muha pocestuje na majstrovstá Európy !

V sobotu 19. novembra hostil areál x-bionic sphere v Šamoríne-Čilistove majstrovstvá Slovenskej republiky v cezpoľnom behu. Súčasťou podujatia bolo aj posledné kolo kvalifikácie k blížiacemu sa Európskemu šampionátu. Aj atletický klub mal želiezko v ohni v boji o postup na majstrovstvá Európy. Farby klubu reprezentoval Lukáš Muha, ktorý svojim výkonom potvrdil výbornú pripravenosť. Ziskom striebra na majstrovstvách Slovenska preukázal narastajúcu výkonnosť, a zabezpečil si miestenku na majstrovstvá Európy v cezpoľnom behu, ktoré sa budú konať v Talianskej Sardínii.

Lukášove vyjadrenie:

„Posledným pretekom v jesenno-zimnej časti sezóny sa mi podarilo naplniť ciele, ktoré sme si s trénerom naplánovali. Je to azda moja najúspešnejšia sezóna vôbec, keď sa mi podarilo získať už šiestu medailu z majstrovstiev Slovenskej republiky v tomto roku. Veľmi si cením zlato zo školských M-SR, ale zväzové M-SR boli pre mňa dôležitejšie, pretože sa bojovalo o miestenky na Európsky šampionát do Talianskeho mesta Chia. Príprava nebola jednoduchá, ale môžem skonštatovať, že to stálo za to. Teraz sa môžem tešiť z toho, že budem súčasťou tohto vrcholového podujatia.“

(OD)