Majstrovstvá SsAZ v atletike prípraviek a mladších žiakov

04.10.2016 20:40:39

V nedeľu 2.10.2016 sa v Dubnicu nad Váhom konali majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu  jednotlivcov v kategórii prípraviek a mladšieho žiactva.

Pre kategóriu prípraviek je to vrchol atletickej sezóny na dráhe, nakoľko táto veková kategória nemá majstrovstvá Slovenska. Do boja o medailové pozície sa zapojila osmička našim mladých atlétov.

V kategórii prípraviek sa  najviac darilo Natálke Bielikovej v skoku dievčat do diaľky. Natálka už prvým pokusom atakovala hranicu 4metrom a dostala do početného čela pretekárok. V priebehu pretekov  ešte pridala pár centimetrov až na výkon 408cm, čím si vybojovala zlatú medailu a titul majsterky Stredoslovenského atletického zväzu. Natálka Bieliková súťažila aj v behu na 600m,kde si v skvelom novom osobnom výkone  vybojovala striebornú medailu.

Najväčšie veľmi milé prekvapenie nám pripravila „ pri svojej“ premiére v skoku do výšky Mia Marčišinová, ktorá po zdolaní základnje výšky 110cm na prvý pokus takýmto spôsobom postupne zdolala aj výšku 115cm a 120cm, čím si vybojovala fantastické 3.miesto.

V behu na 600m mladších žiačok prešla „krstom“ svojho prvého preteku začínajúca atlétka Bibiana  Magulová, ktorá si vybojovala  v celkovom poradí perfektné 3.miesto a získala bronzovú medailu.

V skoku do diaľky mladších žiačok nás reprezentovala Ninka Krajčíková. Nakoľko Ninka patrí medzi slovenskú špičku v skoku do diaľky mladších žiačok  výkonom 450cm,očakávala sa od nej medailová pozícia. Škoda, že týždeň pred šampionátom absolvovala školu v prírode a nemohla sa pripraviť na preteky. Aj tak obsadila pekné 4.miesto výkonom 427cm, čím zaostala o 2cm za bronzovou medailou.

Lenka Líškayová v behu na 600m prípraviek  si po skvelom novom osobnom výkone časom 2:07,20min. obsadila síce nepopulárne, ale aj tak pekné 4.miesto.

Marek Húsenica si prvý krát vyskúšal  trať na 600m  obsadil v tradične silnej konkurencii chlapcov 9.m.

Naša štafeta na 4x60m dievčat prípravkárok  v zložení: Mia Marčišinová, Johanka Briešková, Lenka Líškayová a Natálka Bieliková potvrdila svoje kvality  v závere pretekov, keď po perfektných odovzdávkach obsadila skvelé 3.m

Na tomto bežeckom podujatí sa predstavili aj nové nádeje žiarskej detskej atletiky Johanka Briešková  v behu na 60m a 150m kde obsadila v rozbehoch 2.miesto a svoju premiéru zažila aj Karolínka Benčová v behu na 600m prípraviek.

Koncom prázdnin sa nám  za osobnej podpory primátora  mesta Žiar nad Hronom  Mgr.Petra Antala podarilo  znovu oživiť školský športový areál v priestoroch I.ZŠ.

Od začiatku mesiaca September  začal v tomto športovom areály svoju činnosť Atletický klub MŠK. Počas  mesiaca pod vedením 6 trénerov ľahkej atletiky sa klub rozrástol o 38 detí vo veku od 4,5-10rokov, a čo nás najviac teší nové detičky stále prichádzajú do nášho klubu.

Atléti  aj touto cestou ďakujú vedeniu mesta, že podporuje budovanie športovísk v našom meste, veď najlepšie investované finančné prostriedky sú do detí.

Nás atlétov  teší, že naše detičky nachádzajú veľký vzor doma vo svojich rodinách, veď na tohtoročnom  93. ročníku MMM v Košiciach sa zúčastnili aj ich rodičia spolu s deťmi na mini maratóne ako náš úspešný člen Dušan Beňo so Simonkou a Vikinou aj Mário Matuška s dcérou Sárkou.

„Tatkovia“ našich detičiek  Bušan Beňo, Peter Dvorský, Peter Hrmo si odbehli  úspešne aj maratón a Mário Matuška polmaratón.