Halové majstrovstvá mladšieho žiactva

20.03.2016 20:55:58
Halové majstrovstvá mladšieho žiactva

V sobotu 5.3. sa atléti z AK Žiar nad Hronom zúčastnili Majstrovstiev  Slovenska v atletike mladších žiakov v Bratislave. Do nášho hlavného mesta v sobotu vycestovalo 6 našich atlétov , ktorý celé prázdniny sa pripravovali, aby zabojovali o najlepší výsledok a predviedli najlepší výkon.

Najlepšie umiestnenie získala Nina Krajčíková , ktorá  nastúpila na dvoch disciplínach. Jej hlavnou disciplínou bola diaľka . V nej si zlepšila osobný rekord o 11 centimetrov a výkon  423 jej stačil na 6. miesto. Jej druha disciplína bol beh na 600 m, kde skončila na 11. mieste.  V takých istých disciplínach nastúpila aj Natália Bieliková , ktorej sa viacej darilo na diaľke a skončila na 13. mieste s výkonom 397cm a do finále jej chýbalo len pár centimetrov  a na 600m skončila na 16.mieste.  Na trati 600m nastúpila ako tretia naša atlétka Lenka Líškajová , ktorá bežala v 3 rozbehu celkovo obsadila 22. miesto. Našou poslednou pretekárkou bola Viktória Beňová ktorá bežala na 1000 metrovej trati. Celý kilometer si držala krásne tempo a vo veľmi silnej konkurencii nakoniec skončila na 15.mieste s časom 3:57,40 a   osobným rekordom o 23 sekúnd.

Ďalej sa  postavil na štart chlapci Martin Kapusta a Marek Husenica. Martin Kapusta , ktorý bežal 60 m a ako najmladší a najmenší v kategórii skončil na 34.mieste. Vo veľmi silnej konkurencii tiež bojoval Marek Husenica, ktorý bežal najprv 150 m, kde skončil na  23.mieste a na trati 300 m  sa umiestnil na 20.mieste. V oboch týchto disciplínach si Marek spravil osobný rekord.

Hanka Husenicová