obr: Ďalšia medaila z majstrovstiev Slovenska pre Žiarsky Atletický klub

Ďalšia medaila z majstrovstiev Slovenska pre Žiarsky Atletický klub

V dňoch 10.-11. júna sa v Dubnici nad Váhom konali M-SR dorastencov a dorasteniek. Na týchto pretekoch Nás reprezentovali piati pretekári.

Ako prvý nastúpil Adam Hríň na disciplíne skok do diaľky. Prvý skok pre neho bol síce neplatný , ale druhým skokom sa hneď dostal do vedenia s výkonom 616cm. Adam sa hneď potešil a svoj výkon gradoval na 625 cm. V predposlednom skoku vo finále ho prvenstvo pripravil Jakub Benda z AC Stavbár Nitra a žiaľ v poslednom skoku ho na tretie miesto posunul Straška Lukáš. Adam predviedol skvelú formu , keď ako ešte len starší žiak skončil na 3. mieste v dorasteneckých majstrovstvách.

Na šprintoch na 100m a 200m v dievčenskej kategórií v nabitej konkurencií sme mali dvojité zastúpenie. Leonie Sophi Engel a Radoslavu Môcovú.

Pre Leonie to boli tretie preteky po pauze so zranením kolenom. Aj napriek tomu postúpila do medzibehov. A tam si vylepšila svoj osobný rekord na 13,16s a umiestnila sa na 12. mieste. Leonie nastúpila aj na druhý deň aj v behu na 200 m, kde s osobákom 27,24s skončila na 14.mieste .

Na tie isté trate nastúpila ešte staršia žiačka Radka. Napriek tomu ,že šla so strachom na štart z o hlavu vyššími súperkami. Tak  im ukázala chrbát a prebojovala sa až do medzibehov , kde nakoniec skončila na 11.mieste s časom 13,08s. Radka nastúpila aj na druhý deň na 200m, kde skončila na 13.mieste s časom 27,04s.

V hode oštepom a vo vrhu guľou Nás reprezentovala Gabriela Môcová , ktorá aj napriek zaostaním za osobnými rekordmi skončila v oštepe na krásnom 10.miestev guli na 13.mieste.

Nicol Kováčová Nás reprezentovala vo vytrvalostných disciplínach a to 800 a 1500m. Nicol v prvý deň na 800m skončila na 14.mieste a na druhý deň na 1500m na 13.mieste.

 gopr0892.jpg

 

Adam PajunkNovinky

Výborný vstup do novej sezóny

                                ...

Bronz z majstrovstiev Slovenska v športovej chôdzi v BB

                 Bronz z majstrovstiev Slovenska v športovej chôdzi    ...

Super výsledok Natálie Bielikovej na M-SR 2019

                                ...

Adam Hriň so zlatou medailou z M-Slovenska dorastencov

                        Atlét  Adam Hriň so ...

Trojnásobný majster Slovenska je z atletického klubu

 V Dubnici nad Váhom sa v dňoch  30.6.-1.7.2018 konali majstrovstvá Slovenska juniorov v ľahkej atletike. Na tomto podujatí reprezentoval ...

ATLETICKÝ KLUB –MŠK, Žiar nad Hronom má striebro z "MICHIGANU".

      V sobotu 30.júna sa v Michalovciach ("Michigane, ako hutorili koňare") konali Majstrovstvá Slovenka ...

Natália Bieliková v Lowiczi novým osobákom

Naša skvelá atlétka   z AK MŠK, Žiar nad Hronom a skokanka do diaľky Natália Bieliková reprezentovala Slovensko  v skoku ...

Žiarska atletika má majstra Slovenska

                   Žiarski atléti majú majstra Slovenska     Počas ...

Reprezentanti Slovenska v atletike

Atletický klub MŠK, Žiar nad Hronom, má s v súčasnej dobe troch reprezentantov Slovenska, ktorých trénuje tréner M.Rybársky. ...

Viac noviniek