Chodecká Dudinská päťdesiatka 2018

26.03.2018 07:06:30
Chodecká Dudinská päťdesiatka 2018

Chodecká Dudinská päťdesiatka 2018 - EA Race Walking Permit Meeting v réžii skvelého Mateja Tótha a 2 medaile pre  AK-MŠK na M–SsAZ.

V sobotu 24.3.2018 sa v Dudinciach konali  medzinárodné chodecké preteky Dudinská päťdesiatka.  Na pretekoch vládla skvelá atmosféra, nádherné počasie a profesionálne zvládnutá organizácia.

Všetky oči   prítomných  fanúšikov na pretekoch  sa hlavne upierali na hlavnú kategóriu mužov, chôdzu na 50 km, kde sa postavil na štart Matej Tóth. Tento náš charizmatický športovec sa postavil na štart po dlhšej športovej odmlke. Matej Tóth, od prvých kilometrov za veľkého skandovania divákov, nastúpil v skvelom tempe a do cieľa prišiel suverénne na prvom mieste, v skvelom čase 3:42,46hod.,čím si zabezpečil miestenku na blížiace sa majstrovstvá Európy, kde mu všetci držíme palce a veríme vo víťazný návrat do svetovej atletiky.

V mládežníckych kategóriách sme mali aj tri naše nádeje z AK-MŠK Žiar nad Hronom.

Ako prvý zasiahol do boja o medailové pozície Samuel Kolár v chôdzi na 1km prípraviek. Od začiatku sa takticky držal vo vedúcej skupine. Záverečným finišom obsadil skvelé 3.miesto v celkovom poradí, ale aj 3.miesto v rámci majstrovstiev Stredoslovenského atletického zväzu (SsAZ).

V tej istej kategórii dievčat na 1km bojovala aj Sofia Jakušová s o dva roky staršími dievčatami. Do cieľa, z 30 štartujúcich dievčat, prišla na 12.mieste,v rámci majstrovstiev SsAZ obsadila 6.miesto.

V kategórii starších žiačok na 3km sme mali v súťaži dve pretekárky, skúsenejšiu Barboru Brnákovú a začínajúcu chodkyňu, Ninu Jakušovú.

Barbora Brnáková sa od začiatku držala vo vedúcej skupine, spolu so svojimi najväčšími súperkami Devaldovou  z AK Slávia TU Košice a Avenovou z ŠK ŠOG Nitra, spolu s tromi reprezentantkami z Maďarska. Barbora Brnáková nakoniec prišla do cieľa v absolútnom poradí na 6.mieste, zo slovenských reprezentantiek skončila na 3.mieste a v rámci majstrovstiev SsAZ získala 1.miesto. Nina Jakušová sa tiež nestratila v skvelej konkurencii. V absolútnom poradí prišla do cieľa na 9.miete a v rámci M-SsAZ na skvelom 4.mieste vo svojom novom osobáku na ceste.

Našich chodcov čaká  už 124.2018 v Banskej Bystrici ďalšie kolo chodeckej ligy v rámci  M-SsAZ a od  22.4.2018 začína seriál majstrovstiev SsAZ družstiev dorastu, st.žiakov, ml.žiakov a prípraviek. Verím, že aj tento rok naši atléti budú stáť na stupňoch víťazov po skončení ligy.

M.Rybársky