Brnáková dva krát tretia na kraji v chôdzi

02.05.2016 23:17:53
Brnáková dva krát tretia na kraji v chôdzi

Dňa 24.4. sa v Banskej Bystrici konali majstrovstvá kraja v rýchlej chôdzi prípravkárov, mladších žiakov a dorastu. Aj napriek nepriaznivému počasiu podali chodci z MŠK Žiar nad Hronom pekné výkony.
V kategórii najmenších sa na trati dlhej 1000 m ukázal aj Benjamín Lakosil, ktorý podal úžasný výkon s výrazne staršími chodcami o 2 až 4 roky a umiestnil sa na 4.mieste s časom 7:47,20. V  mladších žiačkach sa na trať 2000m postavila Barborka Brnáková, kde viedla tuhý boj počas celej trate s jej hlavnou konkurentkou P.Dudovou. Barborka nakoniec v posledných metroch jej podľahla a skončila   s umiestnením na 3.mieste. Posledná nastúpila Hana Husenicová na trať dlhu 3000m v kategórii dorasteniek. Hanka s časom 21:14,10 sa umiestnila  na 4.mieste.

O týždeň neskôr v sobotu 30.4. sa v Dubnici nad Váhom konali majstrovstvá kraja starších žiakov. Barborka Brnáková a Hana Husenicová pretekali na trati dlhej 3000 m. Pre Barborku to bola jej prvá „3-ka“, no napriek tomu ju zvládla skvele a  umiestnila sa na 3.mieste. Hanka hneď za ňou na 4.mieste.

hankabaja.jpg

(HH)