Atletický klub hviezdil v Dubnici nad Váhom

30.04.2017 16:53:05

V sobotu 29. 4. vstúpili do hlavnej atletickej sezóny aj atléti v kategórii prípraviek a starších žiakov 1. kolom Majstrovstiev SsAZ družstiev v Dubnici nad Váhom.

V súťaži starších žiačok Radoslava Môcová postúpila z rozbehov 2. najrýchlejším časom do "A" finále, kde finišovala na 3. mieste. Adriana Knapová v tejto disciplíne obsadila 22. miesto. Svoju dobrú formu Radoslava potvrdila na 150 m trati, kde dobehla v osobnom rekorde na 1. mieste. Dievčatá si úspešne počínali aj v ostatných bežeckých disciplínach: 300m- Sofia Beliančinová - 8. miesto, 800 m- Miroslava Pavlendová - 3. miesto, Paulína Gálusová - 9. miesto, 1500 m steeplechlase Nina Krajčíková 2. miesto, Viktória Beňová - . miesto, 2000 m Katarína Kuboučíková - 5. miesto. V chôdzi na 3000 m Barbora Brnaková bodovala na 3. mieste a Michaela Raffajová na 5. mieste. Vo vrhačskom sektore bodovali Viktória Futáková guľa a kladivo 5. miesto, oštep 7. miesto a Michaela Raffajová  guľa 9. miesto, disk 5. miesto. V diaľkarskom sektore Nina Krajčíková doskočila na 9. mieste, Sofia Beliančinová na 15.mieste , Barbora Brnaková na 17.mieste a Katarína Kuboučíková na 19. mieste. Na záver pretekov dievčatá v štafete na 4x60 m do posledných metrov bojovali o víťazstvo, od ktorého ich delili nepatrné 2 stotiny sekundy. Družstvo starších žiačok je po 1. kole so ziskom 99 bodov na peknom priebežnom 4. mieste.

Aj keď v kategórii starších žiakov AK MŠK nepostavilo svoje družstvo, Adam Hríň svojimi víťazstvami v skokoch do diaľky a do výšky, a Matej Hudec s dvoma  5. miestami v behu na 300 m a 300 m pr. výrazne pomohli klubu AK Danica Zvolen, v drese ktorého hosťovali, k priebežnému 1. miestu v bodovaní družstiev.

Vynikajúce výsledky sme dosiahli aj v kategórii prípraviek dievčat. Najviac bodov pre družstvo získala Natália Bieliková, ktorá vyhrala všetky tri disciplíny v ktorých nastúpila - skok do diaľky, hod kriketkou a beh na 600 m, na ktorom víťazstvo ozdobila osobným rekordom. V tomto behu si osobné rekordy vylepšili aj Lenka Líškayová 3. miesto a Hana Kuboučíková 9. miesto. Ďalšie víťazstvá vybojovali Nela Beliančinová behu na 1000 m a Zoja Danae Lakosilová v chôdzi na 1000 m. V chôdzi získala body za 4. miesto aj Sára Marušková. Mia Marčišinová v skoku do výšky obsadila 5. miesto. Na 60 m trati Viviene Ivaničovej len tesne unikol postup z rozbehov do "A" finále bolo to len 11 stotín. Zo 7. miesta postúpila do "B" finále, v ktorom obsadila 2. Miesto a celkovo skončila na 8. mieste. Mia Marčišinová na tejto trati obsadila 19. miesto a Nina Hrmová vo svojej pretekárskej premiére 43. miesto.  V šprinte na 150 m Viviene Ivaničová dobehla na 7., Nela Beliančinová na 9. a Nina Hrmová na 30 mieste. Posledných 7 bodov pre družstvo vybojovali dievčatá v štafete na 4x60 m, kde finišovali na 4. mieste. Družstvo dievčat napodobnilo úspech mladších žiačok spred týždňa a v bodovaní družstiev sa usadili na 1. mieste, keď pred druhým AK Victoria Turany nad Váhom majú náskok 15 bodov.

U prípraviek chlapcov Nás reprezentovali Benjamín Lakosil a Ivan Sluch. Benjamín suverénne vyhral 1000m chôdzi.  Ivan nastúpil na disciplíne 1000m , ktorú nakoniec vyhral.

Všetci atléti podali vo svojich disciplínach vynikajúce výkony a potvrdili, že ak vytrvajú v nasadení v tréningoch, žiarska atletika sa o svoju budúcnosť nemusí obávať.