1. ročník halových chodeckých pretekov v Krupine

16.12.2016 21:32:41
1. ročník halových chodeckých pretekov v Krupine

Dňa 29.11.2016 sa uskutočnil 1. ročník chodeckých pretekov v športovej hale pri ZŠ E. M. Šoltésovej. Toto športové podujatie začalo už v dopoludňajších hodinách, kedy sa uskutočnila beseda v Kine Kultúra s našim zlatým olympionikom z Ria 2016, Matejom Tóthom. Matej sa prejavil ako skromný človek a trpezlivo, niekedy aj s úsmevom odpovedal na všetky otázky od prítomných žiakov. Po tejto besede nasledovala prezentácia účastníkov a samotné zahájenie pretekov so vzácnym hosťom Matejom Tóthom, ktorý sa chopil aj mikrofónu a odkomentoval časť pretekov.
Súťažilo sa v piatich kategóriách: Prípravka chlapci a dievčatá (nar. 2007 a ml.) na 500 metrov, najmladší žiaci a žiačky (nar. 2005 a 2006) na 1000 m, mladší žiaci a žiačky (nar. 2003 a 2004) na 1000 m, starší žiaci a žiačky (nar. 2001 a 2002) na 1000 m, a dorastenci, juniori a dospelý na 3000 m.Pretekov sa zúčastnili žiaci ZŠ Eleny Máthory Šoltésovej z Krupiny, ale aj ostatných krupinských škôl a taktiež sme tu mali súťažiacich z viacerých kútov Slovenska. V kategórii juniorov a dospelých sa predstavilo niekoľko reprezentantov Slovenska v chôdzi ako aj zahraniční pretekári z Poľska a z Maďarska.
Náš atletický klub MŠK Žiar nad Hronom reprezentovala trojica chodeckých nádejí v zložení: Benjamín Lakosil,Zojka D. Lakosilová v kategórii prípravka na 500m a Barborka Brnáková v kategórii mladších žiačok.
Zojka s Benym patrili medzi nejmladších pretekárov ( ročník 2009),ale aj tak sa nestratili v konkurenci starších pretekárov. Zojka obsadila pekné 7.miesto,keď před ňou skončili všetko pretekárky z BCF Dukla BB a Beny obsadil skvelé 4.miesto tiež v konkurenci pretekárov BCF Dukla BB. Je to skvelý výsledek,nakoľko obava súrodenci sa venujú počas všeobecného tréninku chôdzi väčšinou len pred chodeckými pretekami. Barborka Brnáková potvrdila svoju skvelú formu a po dvoch víťazstvách na žiackej chodeckej halovej lige suverénne zvíťazila aj na tomto podjatí.
Gratulujem našim atlétom a verím,že v roku 2017 sa nám podarí aj v Žiari nad Hronom zorganizovať takéto skvelé chodecké podujatie

(MR)